UNIKALI TICHĖ ŠALTINIO ATRADIMO ISTORIJA

Unikali TICHĖ atradimo istorija prasidėjo dar 1999 metais Telšiuose, kuomet įkūrus UAB „Baltijos mineralinių vandenų kompaniją“, pasitelkus mineralinio vandens telkinius tyrinėjančius mokslininkus, buvo aptikta šaltinio vietovė ir pradėtas gręžti gręžinys. Dėl tvirtų apsauginių žemės sluoksnių, gręžimas vyko labai sunkiai ir užtruko beveik 4 mėnesius. Į grežinį buvo suleisti maistui skirti nerudyjančio plieno vamzdžiai, o jų ertmė užcementuota, taip apsaugant gręžinį nuo bet kokio kito vandens pritekėjimo ir bet kokios taršos.

TICHĖ šaltinio atradimas nustebino ne tik kompaniją, bet ir mokslininkus. Ištyrus išgautą vandenį paaiškėjo, kad jis yra unikalios sudėties: neįtikėtinai švarus ir tyras, šarminis, praturtintas mineralais, bet mineralų koncentracija tokia, kad vandenį buvo galima gerti neskiestą. Jo skonis nebuvo pernelyg sūrus, aitrus, o priešingai – vanduo buvo minkštas ir  švelnaus skonio.

 „TICHĖ yra maloni staigmena kurortologams, nes vidutinės mineralizacijos sulfatinis-hidrokarbonatinis vanduo, priešingai nei natrinis-chloridinis, randamas gana retai.“  Dr.Vytautas Meška

MINERALINIO VANDENS IŠPILSTYMAS BE SĄLYČIO SU ORU

TICHĖ šaltinio natūralaus vandens išgavimui naudojami maistui skirti nerudyjančio plieno apsaugoti vamzdžiai užtikrina aukštą vandens saugą ir kokybę. Unikalios sudėties vanduo, kuris vartojamas jo specialiai neperdirbant, iš gręžinio išpilstomas į butelius be jokio sąlyčio su aplinka ir oru. Šiam procesui naudojama pažangi gamybos technologija, Europos Sąjungos standartus atitinkantys įrengimai, įdiegta kokybės ir maisto saugos vadybos sistema garantuoja aukštą produkcijos kokybę. Vandens išpilstymo gamybo ceche veikia automatizuota ir naujausius Europos sąjungos reikalavimus atitinkanti vokiečių gamintojų pilstymo-pakavimo linija.

PREMIUM KLASĖS PRODUKTAS

Natūraliam mineraliniam vandeniui taikomi itin griežti reikalavimai. Kasdienę cheminę ir mikrobiologinę kontrolę atlieka nepriklausoma akredituota laboratorija, periodinę – Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas, Vokietijos ir kitos laboratorijos. Natūralaus mineralinio vandens pripažinimo kasmetinių tyrimų rezultatų ataskaita pateikiama Aplinkos ir Sveikatos ministerijoms.

Kasmet nuo 2004 metų natūralaus mineralinio vandens kokybę tikrina JAV speciali veterinarijos tarnyba bei auditoriai, kurie kaip atitinkantį visus Europos ir Amerikos reikalavimus natūralų mineralinį vandenį TICHĖ pasirinko vartoti NATO kariuomenei. TICHĖ yra visoje Europoje pripažintų natūralių mineralinių vandenų sąraše.

Unikali vandens sudėtis, jo išgavimo ir išpilstymo technologijos, saugos ir kontrolės procesai suteikia natūraliam mineraliniam vandeniui TICHĖ PREMIUM klasės produkto klasifikaciją.